Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Přes polovinu chystaných investic na rozvíjejících se trzích selže

Investice 22.05.2012 | 13:31 0 Komentářů

Více než polovina připravovaných transakcí na rozvíjejících se trzích, které se podaří dotáhnout až do fáze externí hloubkové kontroly, nakonec selže. U transakcí, kde se objeví komplikace až po uzavření dohody, dosahují dodatečné náklady až 50 % hodnoty původní investice.

Ukázala to studie PwC „Jak se dostat na pravou stranu Delty: průvodce obchodníka na rozvíjejícím se trhu“, která vychází z rozboru 200 fúzí a akvizic a také 20 rozhovorů s předními manažery z nadnárodních společností, kteří se osobně transakcí účastní.

Očekáváme, že objem transakcí na rozvíjejících se trzích letos poroste. Investoři budou dál hledat po světě příležitosti pro nové obchody. Je zde celá řada růstových ekonomik, a tedy z čeho vybírat. Země BRIC jsou zřejmou možností, ale jiné, jako jsou Nigérie, Indonésie a Mexiko, disponují značným potenciálem. Uzavírat obchody na rozvíjejících se trzích je však tvrdý byznys. Vyžaduje lidi se znalostí místního prostředí a schopností rychle reagovat na příležitosti, které tyto trhy nabízejí,“ říká Viera Kučerová, partner, PwC Česká republika.

Zdroj: Tisková zpráva PwC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.