Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Překvapení: Čechy nákupy na internetu tolik nezajímají

Investice 15.06.2010 | 16:06 0 Komentářů

Nakupování knih na internetu Čechy moc neláká

Praha  – Domácí spotřebiče jsou jedinou kategorií zboží, o jehož nákupy mají Češi větší zájem než je průměr v Evropě. Jinak jsou podle průzkumu Barometr Cetelem  Češi při při nákupech na internetu stále zdrženlivější než obyvatelé některých evropských zemí.
Obliba internetových obchodů sice v posledních letech v ČR rychle roste a celkem Češi v roce 2009 podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) utratili v internetových obchodech 26 až 27 miliard korun, ale většinu druhů zboží nakupují stále méně než jiní Evropané.
U zmiňovaných domácích spotřebičů si zhruba 56 procent Čechů si podle průzkumu umí představit, že by domácí spotřebiče místo v kamenných prodejnách nakupovali na internetu, zatímco průměr ve sledovaných evropských zemích činil 50 procent. V případě knih, CD a videoher si to však umí představit jen 50 procent lidí, což je o 18 procentních bodů méně než je průměr ostatních sledovaných zemí.
Skoro všichni, kdo mají internet, na něm také nakupují
Podobná situace je u zboží a služeb z kategorie volného času a cestování (43 vůči 58 procentům), audiovizuální a výpočetní techniky (45 vůči 48 procentům), oděvů (30 procent vůči 47 procentům) či nábytku (16 vůči 29 procentům).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.