Čtvrtek 28. května. Svátek má Vilém.

Předvolební sociální balíček vyjde na desítky miliard

Makro 11.04.2017 | 14:34 0 Komentářů

Volby se blíží a tak se vláda rozhodla rozdávat desítky miliard. Předvolební sociální balíček chce přilepšit důchodcům, rodičům s dětmi, zdravotně postiženým i státním zaměstnancům. Kde na tyto změny vláda vezme prostředky?

„Za předpokladu jejich přijetí by šlo těžko udržet schodek rozpočtu 2018 podle fiskálního výhledu na 50 miliardách korun,“ říká mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Například důchodci by si měli od příštího roku polepšit o 500 korun měsíčně. Příspěvek na péči o lidi v domácí péči by se měl zvýšit z 13 na 19 tisíc měsíčně. Příspěvek na mobilitu pro zdravotně postižených by měl vzrůst ze 400 na 600 korun měsíčně. Dávky na děti by se mohly zvýšit o 300 korun měsíčně. Počítá se také například s tzv. otcovskou, která by státní rozpočet přišla na 1,5 miliardy korun.

Návrhům a změnám v sociální oblasti se ministerstvo nebrání, posuzuje však každý návrh jak z hlediska jeho dopadů do rozpočtu, tak z hlediska vládních priorit v oblasti sociální a prorodinné politiky,“ uvedlo ministerstvo financí.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.