Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Představenstvo ECM REI doporučuje akcionářům přijmout nabídku na převzetí

Představenstvo realitní společnosti ECM Real Estate Investments (ECM REI) doporučuje akcionářům přijmout dobrovolnou nabídku na převzetí od společnosti ECM Group.

ECM Group koncem října učinila nabídku na převzetí ECM REI za cenu 303 korun za akcii. Aktuální cena akcie společnosti se pohybuje kolem 289 korun za akcii. „Cílem Nabídky je stabilizovat akcionářskou strukturu Společnosti (ECM REI) a zabránit případné změně ovládající osoby Společnosti, kterou nelze s ohledem na volatilitu trhu a možné spekulativní nákupy vyloučit, přičemž taková změna by vedla ke zhoršení finanční pozice Společnosti,“ píše se v tiskové zprávě ECM REI.

Představenstvo společnosti považuje cenu za férovou, nicméně v tiskové zprávě upozorňuje, že je výhodná zejména pro investory s krátkým investičním horizontem. "S ohledem na stávající tržní podmínky, jejich možný dopad na společnost a z toho plynoucí zvýšenou nejistotu, považujeme tuto nabídku za cenu ve výši Kč 303 za akcii za přijatelnou, především pro akcionáře s kratším investičním horizontem a vyšší averzí k riziku," uvádí se v tiskové zprávě.

Pro dlouhodobé investory nemusí být nabídka tak výhodná, i když v nejbližší době, po ukončení platnosti nabídky (12.12.2008), může dojít k poklesu ceny akcie v souladu se sentimentem na trhu. Současnou cenu se daří udržet především díky trvající nabídce. Vzhledem k posledně známému NAV akcie (1 400 korun na akcii) a tomu, že nabízená cena je 31 % pod šestiměsíčním průměrem, se ale z dlouhodobého hlediska nejeví nabídka jako atraktivní (samotní členové představenstva své akcie neprodají).

Zdroj: Atlantik FT, ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.