Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Předsedu Věcí veřejných Víta Bártu zatkla policie

Investice 01.11.2013 | 09:07 0 Komentářů

Předsedu Věcí veřejných Víta Bártu ve čtvrtek zatkla policie. Případ pravděpodobně souvisí s kauzou bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho. O jeho jmenování do funkce Bárta usiloval. Podle ČTK však Městské státní zastupitelství i policie informace o zatčení Bárty odmítly jakkoli komentovat.

Od policie byl Petr Lessy propuštěn koncem srpna loňského roku. Stalo se tak poté, co ho Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvy. Lessyho čelil obvinění, že v září 2011 předal své mluvčí anonym na náměstka krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jaroslava Vaňka a pověřil ji, aby dokument poskytla novináři Práva. V jednom rozhovoru pak uvedl, že jeden z údajných členů takzvaného Toflova gangu Rudolf Setvák „zametal“ jako pracovník policejní inspekce oznámení na Vaňka. Lessy vinu od počátku odmítá. Pražský městský soud ale před několika dny Lessyho stíhání zastavil pro nezákonnost.

Bárta ale nestojí před soudem poprvé. Obžaloba tehdy stála na tom, že Bárta dal tehdejším stranickým kolegům, poslancům Jaroslavu Škárkovi a Kristýně Kočí, 170.000 a 500.000 korun za to, aby k němu byli loajální a prosazovali jeho zájmy ve straně.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.