CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

11. 11. 2019

0 komentářů

Předpovědí o ekonomické krizi stále přibývá

 

V německých médiích se čím dál častěji hovoří o finanční a ekonomické krizi, která by mohla nastat. Vzhledem k provázanosti německé a české ekonomiky se dané prognózy dotýkají i České republiky. 

Britský časopis Economist ve svém nedávném článku varoval, že zemím střední Evropy zřejmě končí zlatá doba růstu. V článku také zaznělo upozornění, že na země visegrádské čtyřky dopadne možná německá recese tvrději než na ostatní.

Německo je pro tyto země největším obchodním partnerem a největším či druhým největším investorem. Například továrna německé automobilky Audi v maďarském Györu sama vytváří devět procent maďarského vývozu,“ vypočítává Economist.

Reálná čísla však negativní prognózy vyvracejí. Aktuální čísla a analýzy ale ukazují na to, že německá ekonomika sice problémy má, ale nazývat to krizí, je přehnané. Průmyslová výroba v Německu se v září snížila o 0,6 procenta. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se snížil hrubý domácí produkt Německa o 0,1 procenta a pravděpodobně bude klesat i nadále.
Zdroj : Aktualne.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Apple, Alphabet nebo Amazon – co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí 2022 zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po dnešním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *