Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Předpovědí o ekonomické krizi stále přibývá

V německých médiích se čím dál častěji hovoří o finanční a ekonomické krizi, která by mohla nastat. Vzhledem k provázanosti německé a české ekonomiky se dané prognózy dotýkají i České republiky.

Britský časopis Economist ve svém nedávném článku varoval, že zemím střední Evropy zřejmě končí zlatá doba růstu. V článku také zaznělo upozornění, že na země visegrádské čtyřky dopadne možná německá recese tvrději než na ostatní.

Německo je pro tyto země největším obchodním partnerem a největším či druhým největším investorem. Například továrna německé automobilky Audi v maďarském Györu sama vytváří devět procent maďarského vývozu,“ vypočítává Economist.

Reálná čísla však negativní prognózy vyvracejí. Aktuální čísla a analýzy ale ukazují na to, že německá ekonomika sice problémy má, ale nazývat to krizí, je přehnané. Průmyslová výroba v Německu se v září snížila o 0,6 procenta. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se snížil hrubý domácí produkt Německa o 0,1 procenta a pravděpodobně bude klesat i nadále.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.