Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

Předpověď Saxo Bank pro hlavní měnové páry na 1 – 6 měsíců

Předpověď vývoje hlavních měnových párů z pera Davida Karlsbola, hlavní stratég měnových trhů Saxo Bank.

 

Měnový pár

1M

3M

6M

Základní scénář

Alternativní scénář…

         

(1-2 měsíce)

EURUSD

1.2200

1.1500

1.2000

Oslabování EUR pokračuje a mohlo by mít ještě mnohem dál – zejména versus JPY, když svět provádí deleveraging. EUR nalezlo určitou umělou podporu ze strany silných nákupů páru EURGBP, ale pokud se pár EURUSD prolomí pod úroveň 1.2000, můžeme vidět značné přestřelení našich cílů před jakoukoli stabilizací. Ekonomický cyklus má dlouhou dobu na to, aby se vyrovnal se slabostí v USA (nezaměstnanost v Německu dosud stále ještě nezačala růst, i když k tomu nevyhnutelně dojde) a evropský rámec je velmi ošemetný pro zabývání se finančními a ekonomickými záležitostmi, které se objevují. Mohou se dokonce vyskytnout obavy z toho, že jedna nebo více zemí budou chtít vystoupit z měnové unie.

(1.3000)

Trh začíná s obchodováním v pásmu na určitou dobu, když tlak přechází averzi k riziku z důvodu určité známky stabilizace a obchodování v pásmu.

USDJPY

95.00

92.00

95.00

Jestliže jsou trhy stále nervózní a probíhají obchody deleveraging/likvidace, JPY zůstane měnou s nejlepším výkonem. Jedním nebezpečným ohledem dlouhých pozic JPY je však riziko intervence. Na posledním zasedání G-7 Japonci usilovali o a získali specifické prohlášení, které jim to umožňuje. Dávali bychom přednost působení silnějšího JPY vůči EUR, kde existuje větší potenciál pro pohyb (a proto mnohem více rizika, jak je třeba uvést).

(102.00)

Úroveň obav se krátkodobě zmírňuje, když si trh udržuje naději, že nová pobídková opatření v EM a  nový prezident USA mohou odvrátit obavy z krize.

GBPUSD

1.4500

1.4000

1.4500

GBP byla nedávno otřesena velmi umírněným výhledem Bank of England a silným snížením úrokových sazeb. Zatímco ve Velké Británii dochází k plné implozi nemovitostní bubliny a odvětví finančních služeb kolabuje, existuje málo důvodů argumentovat pro jakoukoli podporu GBP, kromě toho, že odprodeje GBP jsou již velmi oblíbeným obchodem, a tak pozice trhu mohou být extrémní. Zdá se, že vláda je ohledně slabé GBP pasivní a může dokonce považovat devalvaci za dobrý nápad k řešení deficitu běžného účtu. Je to riskantní hra a je buď čas k tomu, aby GBP nyní hledala podporu, nebo existuje riziko dalšího kolapsu.

(1.3500)

Existuje značné riziko, že GBP bude i nadále slábnout, pokud globální komunita neukáže žádný zájem o její podporu. Vláda dosud ukázala malý zájem.

USDCHF

1.2000

1.2200

1.2200

Zhodnocování CHF se trochu opožďuje ve vztahu ke zhodnocování JPY, a divili bychom se, kdyby obavy o švýcarský bankovní systém byly hlavním viníkem. Tento ohled zřejmě vyvažuje určitou sílu CHF, která je způsobena jejím normálním statutem bezpečné měny. Přitom stále, pokud dochází ke globálnímu deleveraging, bychom upřednostňovali nakupovat CHF versus EUR. V nadcházejících měsících švýcarský frank může být i nadále trochu slabší než USD a o hodně slabší než JPY, když působí averze k riziku.

(1.2500)

Nový zmatek ve švýcarských bankách nutí trh, aby se ještě jednou podíval na dlouhé pozice CHF a u těchto pozic bude následovat silný tlak, protože také vidíme trochu uvolnění u akcií.

 

Měnový pár

1M

3M

6M

Základní případ

Alternativní případ …

AUDUSD

0.6200

0.6000

0.7000

Slabost AUD dosáhla takového stupně, že centrální banka pociťuje, že je třeba zasáhnout. Část slabosti může být způsobena kvůli nadměrným spekulacím u carry obchodů a AUD si počíná relativně dobře v posledním cyklu, což naznačuje, že předchozí vlna odprodejů může být částečně překonána. Přitom stále platí, že AUD je obecně spojen s globálním růstem a alespoň jedno další znovu dosažení minim 0.6000 může být dosaženo, předtím než měna začne dále růst. Pokud se komodity zotaví (a/nebo pokud se opatření čínského stimulu vyplatí), obchod jako zkrácení EURAUD může být nejlepším způsobem k provedení obratu k posílení AUD. Dlouhý pár AUDNZD je dalším nápadem.

(0.7000)

Nervozita trhu odeznívá a dochází k částečnému oživení u komodit, což nutí hráče na trhu rozvinout některé současně oblíbené makro obchody, které sázejí na zpomalení globálního ů růstu.

USDCAD

1.2800

1.3500

1.3000

CAD trochu posílil po rychlém poklesu na1.3000, který se ukázal být poněkud rychlým. Důvodem slabšího CAD je zpomalení některých hlavních kanadských ekonomických dat, zdaleka nejdůležitějšími jsou přitom odprodeje ropy a zejména zemního plynu (obě dvě suroviny přitom USA silně z Kanady dováží) a další slabost CAD může být důvodem této věci. Zdá se, že cyklus kanadského růstu značně zaostává za růstem v USA, proto má značný potenciál poklesu.

(1.2000)

Volatilita způsobuje, že se trh jako většina trhů přepíná do stavu obchodování v širším pásmu a někdo si přeje ukousnout trochu rizika v prostoru FX.

NZDUSD

0.5300

0.4800

0.5500

Příběh slabého NZD kvůli nižším cenám potravin a kolabující bublině domácího trhu s nemovitostmi je dobře znám a Novozélanďané zahájili obchodování v pásmu versus nedávná obdoba v EUR , když se v cenách odráží již hodně pesimismu a z trhu přichází trochu bílých horkých obav. Přitom stále NZD riskuje záchvaty další slabosti, kdykoliv averze k riziku dosáhne nových maxim, protože je země silně závislá na externím financování a jakákoli široká likvidace dluhopisů NZ při scénář paniky na trhu by mohla způsobit značné výkyvy možná i k úrovni 0.4000 v následujících měsících. Slabá měna je potřeba k napravení současného deficitu běžného účtu země, proto vláda/RBNZ nevyvinou k nápravě situace značné úsilí.

(0.5700)

Tlak přichází na rizikových trzích atd. (jak je uvedeno v několika výše uvedených scénářích.)

EURCHF

1.4650

1.4000

1.4650

Předpokládaný křížový kurz

1.5000

EURJPY

116.00

106.00

114.00

Předpokládaný křížový kurz

130.00

EURGBP

0.8400

0.8200

0.8300

Předpokládaný křížový kurz

0.9000+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.