Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Předepsané pojistné Aegon vzrostlo o 40 %

AEGON Pojišťovna zaznamenala v roce 2008 růst předepsaného pojistného o 40 %. Celková výše předepsaného pojistného tak činila 328 058 000 Kč.

Pojišťovna Aegon, která se specializuje především na prodej investičního životního pojištění, rostla nejrychleji v segmentu běžně placeného životního pojištění, kde pojišťovna dosáhla předpisu pojistného o 157 % procent vyššího než v roce 2007 a to ve výši 256 014 000 Kč.

„Správně sestavený finanční plán především
nevnímá produkt investičního životního pojištění pouze jako investici, ale používá IŽP také pro krytí životních rizik (úraz, nemoc) , což zvyšuje vnitřní hodnotu produktu.“ říká Tomáš Vystrčil, ředitel provozu a IT, zodpovědný v AEGON za vývoj produktů.

Pojišťovna AEGON v loňském rozšířila své investiční portfolio více jak 20 nových fondů, kde mají své zastoupení jak nízkonákladové „indexové fondy“ – exchange-traded funds, tak také výběr fondů podle metodologie Morningstar. Letos pak AEGON zavádí novinku – elektronický formulář smlouvy, jehož výhody ocení především poradci, protože představuje významné ulehčení administrativní práce při sepisování pojistné smlouvy s klienty.

Zatím tuto aplikaci využívají poradci společnosti Partners, ale cílem AEGONU je převést na elektronickou formu veškeré dokumenty společnosti.

Zdroj: Tisková zpráva Pojišťovny AEGON

Jeden komentář: “Předepsané pojistné Aegon vzrostlo o 40 %”

  1. marek.smid@tiscali.cz napsal:

    Zajímalo kolik z této produkce udělala interní síť a kolik externí partneři .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.