Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Předběžné výsledky posílají Erste Bank ke dnu

Erste Bank včera neočekávaně zveřejnila předběžné výsledky hospodaření za minulý rok. Výsledkem je výprodej akcií a pokles jejich kurzu o téměř o 10 %.

" Čistý zisk, včetně pozitivního dopadu prodeje pojišťovacích poboček (přibližně 600 mil. EUR) by měl dosáhnout 1,3 mld. EUR (4,1 EUR na akcii). Naše předběžné odhady počítaly se ziskem na úrovni 1,56 mld. EUR. Tento výsledek mimo jiné ukazuje, že Erste hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí se ztrátou více jak 150 mil. EUR," komentuje výsledek Milan Lávička ze společnosti Atlantik FT a dodává: "Toto negativní překvapení je pravděpodobně způsobeno vyššími opravnými položkami a rezervami a negativním dopadem přecenění některých finančních aktiv, kvůli zhoršení makroekonomické situace v posledních měsících a očekávání nárůstu nesplácených úvěrů."

Analytici ze Sal. Oppenheim na základě oznámených výsledků dávají bance doporučení "redukovat" s tím, že "investiční případ s stává ještě více komplikovaným".

Za propadem akcií Erste Bank nejsou ale jen horší než očekávané výsledky. Silnou měrou se podepsal též debakl bankovního sektoru v USA, když ztratil během jednoho dne 12 %.

Zdroj: Atlantik FT, Sal. Oppenheim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.