Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Před 20 lety půjčil přes 40 milionů a nemůže je dostat zpět

Investice 10.05.2017 | 10:27 0 Komentářů

Podnikateli Pavlu Sehnalovi se nedaří dostat zpět velké peníze, které téměř před dvaceti lety půjčil majiteli někdejšího prvoligového fotbalového klubu 1. FK Drnovice Janu Gottwaldovi. Dluh totiž přešel na jeho syna Roberta Gottwalda, který má nulový majetek a kvůli tomu Krajský soud v Brně konkurz zrušil.

„Použijeme všechny právní prostředky, abychom svou pohledávku dostali zpět,“ reagoval na zrušení konkurzu Sehnal. Konkrétní postup podle něj ladí právníci.

Dluh vznikl v roce 1998. „Gottwald, který tehdy patřil mezi nejvýznamnější podnikatele, potřeboval půjčit na rozvoj nových projektů,“ vzpomíná Sehnal.

Z jeho účtu tehdy putovala půjčka přes čtyřicet milionů. Ještě v sezoně 1999/2000 skončil Drnovický klub na třetím místě nejvyšší fotbalové soutěže, následovaly zápasy v evropském poháru UEFA. Jenže pak se Gottwaldovo impérium začalo bortit jako domeček z karet.

Už v minulém desetiletí rozhodly soudy o povinnosti Jana Gottwalda splatit pohledávku. Jenže na Sehnalově účtu místo více jak 40 milionů, přistálo směšných dvacet tisíc korun. Miliardář tedy neváhal zavolat na pomoc exekutory.

„V průběhu exekuce nebylo vymoženo nic,“ napsali Sehnalovi advokáti insolvenčnímu soudu. Celková částka pohledávky se však v minulých letech snížila ze čtyřiceti na necelých jedenadvacet milionů korun. Obě strany se totiž dohodly na započtení pohledávky, kterou měl naopak Gottwald vůči Sehnalovi.

Robert Gottwald, který se do kauzy kolem drnovického fotbalu zapojil po boku svého otce, má v současnosti na krku soud ještě kvůli jinému dluhu. V tomto případě dluží dvanáct milionů korun, které si půjčil od dalšího obchodního partnera.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.