Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Pražská energetika vyplatí akcionářům dividendu 520 Kč

Investice 23.06.2011 | 13:51 0 Komentářů

Akcie firmy se přestanou obchodovat na burze

Praha – Díky oživení české ekonomiky se vloni zlepšilo hospodaření Skupiny PRE. „Zisk společnosti za rok 2010 se zvýšil o 4,8 % oproti roku předcházejícímu, a to především díky úspoře provozních nákladů. O 1,7 procenta vzrostl celkový objem dodávané elektřiny,“ uvedla PRE v tiskové zprávě.
„U velkých odběratelů jsme zaznamenali nárůst dodávek o 2,8 procenta a můžeme konstatovat, že loňský rok byl v této oblasti zákazníků historicky rekordním,“ sdělil generální ředitel PRE Pavel Elis.
Informace o hospodaření firmy již schválili akcionáři na valné hromadě. Ta schválila rovněž vyřazení akcií společnosti z obchodování na burze.
Výpadky v dodávkách energií se PRE vyhýbají
„Hlavní město Praha a společnosti EnBW AG vlastní v současnosti více než devětadevadesát procent akcií. Zbývající množství akcií, se kterými lze na trhu volně obchodovat, je již několik let velmi malé. Akcie proto nejsou téměř vůbec obchodovány. Navrhli jsme akcionářům vyřazení akcií společnosti z obchodování na regulovaném trhu a ti to schválili,“ vysvětlil Pavel Elis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.