Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Pražská burza končí opět v tmavě červeném

Pražská burza se v závěru obchodování částečně otřepala z dalšího těžkého direktu. PX index během dne málem testoval hranici 600 bodů (606,9 b.).

Pražská burza cenných papírů dnes opět zažila perný den. Jednu dobu index PX odepisoval dokonce 5,1 % a přiblížil se další magické hranici 600 bodů. V závěru obchodního dne však začaly evropské burzy otáčet a pražský PX zakončil na 628,5 bodech (-3,51 %).  

Za poklesem cen stojí jednoznačně vybírání zisků zahraničních investorů, kteří se hromadně stahují z regionu střední a východní Evropy. Propad cen akcií navíc ještě urychly tzv. stoploss pokyny.

Nejhůře dnes dopadly akcie VIG (-10,21 %) a CETV (-10,6 %), další výprodeje se nevyhnuly ani bankovním titulům, které dusí zpráva ratingové agentury Moody´s, která prohlásila, že zvažuje snížení ratingu finančním institucím působícím ve středoevropském a východoevropském regionu. Komerční banka, i přes své dobré výsledky hospodaření, dnes ztratila 3,7 % (1690 Kč), nicméně jednu dobu se akcie banky obchodovaly o 10 % níže za 1580 Kč. Erste bank dnes odepsala dalších 6,31 % (208 Kč).

Zdroj: Atlantik FT, Akcie.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.