Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Právník žaluje banku za špatnou správu investic

Jeden pražský právník se rozhodl podat žalobu na svou banku za zmařenou investici a ztracené peníze.

Právník chce po své bance – UniCredit Bank vrácení poplatků za správu cenných papírů, které si banka účtovala. Pokud vyhraje, bude si moci nárokovat i odškodnění za své ztráty.

Před dvěma lety klient investoval prostředky do dluhopisů společnosti Lehman Brothers s tím, že je to bezpečná investice. Po bankrotu společnosti přišel klient prakticky o celou svou investici. Banka mu pak nabídla zprostředkování právní pomoci v rámci konkurzního řízení.

To se ale klientovi nelíbí, protože se mu to zdá nedostatečné a od banky už požadoval odškodnění. Jelikož neuspěl, žaluje banku o porušení zákona o cenných papírech. Banka podle klienta měla učinit podle zákona takové kroky, kterými by minimalizovala riziko ztrát a znehodnocení majetku klienta.

Banka tak ale podle klienta neučinila a neoznámila mu ani skutečnost, že akcie Lehman Brothers už rok před krachem výrazně klesly. Banka se zase brání tím, že v době investice měla banka Lehman Brothers velmi dobré ratingové ohodnocení a úpadek se neočekával.

V každém případě je nutné zmínit, že pokud investor uspěje, bude to precedens, který může mít negativní vliv i na ostatní banky, které jsou podle klientů odpovědné za jejich investice.

Zdroj: Novinky, Právo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.