Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Práva na náplasti Spofaplast koupila americká 3M

Investice 13.10.2010 | 11:52 0 Komentářů

Značka Spofaplast zůstane zachována, přestože 3M má vlastní výrobky Nexcare

Ústí nad Labem – S tímhle výrobkem se pravděpodobně setkal každý z nás. Pokud se odřel či řízl, přelepila mu maminka ránu náplastí Spofa. Ochranné známky na náplasti a další zdravotnický materiál Spofaplast už však patří společnosti 3M. Transakce se podle tiskové zprávy týká značek a intelektuálního vlastnictví. Výrobní závod v Ústí nad Labem zůstává nadále ve vlastnictví akciové společnosti Chemopharma.
„Akvizice umožní spojit naše zkušenosti ve výrobě lepidel,  náplastí a dalších zdravotnických prostředků s řadou produktů Spofaplast  a jejich silnou pozicí na českém trhu,“ uvedl David Vrba, generální ředitel 3M Česko.
Společnost 3M vyrábí náplasti a další zdravotnický materiál především pod značkou Nexcare. Na českém trhu však hodlá zachovat značku Spofaplast, která má padesátiletou tradici a je stále žádaná.
Uvažují o koupi továrny
3M chce svoji působnost v ČR rozšiřovat. „Pokud se nalezne další vhodná příležitost, rádi bychom v České republice koupili výrobní závod a přesunuli sem i část výzkumných aktivit,“ dodává ředitel Vrba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.