CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

12. 06. 2017

0 komentářů

Praha používá bitcoin více než Londýn či Paříž

 

Používání bitcoinu se stává v Česku stále populárnější. Kryptoměna se pozvolna dostává i na vesnici. V Praze již bitcoinem zaplatíte ve více restauracích než v Paříži či Londýně. Tokiu či San Francisku již Praha šlape na paty.

Loading 

Podle mezinárodní mapy coinmap.org zaplatíte virtuální měnou v Česku zhruba ve 200 obchodech a restauracích, z toho je zhruba polovina v Praze. V Bratislavě má bitcoiny podle mapy 40 míst, ve Vídni 50 a v Berlíně zhruba 60.

Virtuální měnu používá již měsíc také jediná Taxislužba Lukáš. „Klasicky zapnu taxametr, pak vám vyjede účtenka, je to úplně stejné, jako když jedete za českou měnu. Pak se to jen v aplikaci elektronická peněženka přepočítá z české měny na bitcoiny. Zatím mi takto platili dva zákazníci z Koreje, byli tím velmi mile překvapeni,“ popisuje své zkušenosti majitel taxislužby.

Řetězec Subway jako jeden z prvních v Česku začal přijímat bitcoin v roce 2014. „Byli jsme první v republice, kdo jej začal v kamenné prodejně přijímat, a určitě také jedni z prvních na světě,“ tvrdí franšízant amerického fastfoodového konceptu Oldřich Peprla.

V Brně a okolí se rozrostl počet míst přijímajících bitcoiny na více než 20. Bitcoiny zaplatíte u dodavatelů webů, ubytovatelů, poskytovatelů thajských masáží či u výrobce hudebního nástroje kalimba.
Zdroj : iDnes.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023

Cena bitcoinu klesla

Cena kryptoměny v uplynulém týdnu slábla a investoři vyčkávali na makro data. Bitcoin uvízl zhruba 10 % pod svými maximy z počátku května, mezitím investoři dále vyčkávají, ostatní vybírají výnosy z nedávných zisků.

Text: Redakce

Foto: Pixabay

15. 05. 2023

bitcoin 2023

Bitcoin se vrací k růstu, vydrží to?

Bitcoin od začátku letošního roku téměř zdvojnásobil svou hodnotu. V pozadí jeho růstu stojí nestabilita amerického bankovního sektoru, vysoká inflace v mnoha světových ekonomikách a také celková situace nejistoty kolem fiat měn. Jak moc jsou tyto vlivy životaschopné a jak moc budou ovlivňovat cenu bitcoinu a altcoinů […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

28. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *