Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Praha používá bitcoin více než Londýn či Paříž

Investice 12.06.2017 | 13:15 0 Komentářů

Používání bitcoinu se stává v Česku stále populárnější. Kryptoměna se pozvolna dostává i na vesnici. V Praze již bitcoinem zaplatíte ve více restauracích než v Paříži či Londýně. Tokiu či San Francisku již Praha šlape na paty.

Podle mezinárodní mapy coinmap.org zaplatíte virtuální měnou v Česku zhruba ve 200 obchodech a restauracích, z toho je zhruba polovina v Praze. V Bratislavě má bitcoiny podle mapy 40 míst, ve Vídni 50 a v Berlíně zhruba 60.

Virtuální měnu používá již měsíc také jediná Taxislužba Lukáš. „Klasicky zapnu taxametr, pak vám vyjede účtenka, je to úplně stejné, jako když jedete za českou měnu. Pak se to jen v aplikaci elektronická peněženka přepočítá z české měny na bitcoiny. Zatím mi takto platili dva zákazníci z Koreje, byli tím velmi mile překvapeni,“ popisuje své zkušenosti majitel taxislužby.

Řetězec Subway jako jeden z prvních v Česku začal přijímat bitcoin v roce 2014. „Byli jsme první v republice, kdo jej začal v kamenné prodejně přijímat, a určitě také jedni z prvních na světě,“ tvrdí franšízant amerického fastfoodového konceptu Oldřich Peprla.

V Brně a okolí se rozrostl počet míst přijímajících bitcoiny na více než 20. Bitcoiny zaplatíte u dodavatelů webů, ubytovatelů, poskytovatelů thajských masáží či u výrobce hudebního nástroje kalimba.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.