Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Praha musí zaplatit za správu tunelu Blanka, rozhodl soud

Investice 19.02.2015 | 10:48 0 Komentářů

Pokud se Praha a společnost IDS nedohodnou, soud částku určí do 27. března.

Praha musí zaplatit za správu tunelu Blanka, rozhodl soud

Praha – Firma Inženýring dopravních staveb (IDS), která dohlíží na stavbu tunelového komplexu Blanka, má nárok na peníze za vykonanou práci. Rozhodl o tom rozhodčí soud, kolik má město zaplatit, ale arbitři nestanovili.

Praha a firma mají do 27. března čas na dohodu, jinak částku určí soud, řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

IDS kvůli dluhům města na konci loňského roku pohrozila odchodem ze stavby. Po nedávném jednání s vedením města zvýšila svůj požadavek z původních 150 milionů na více než 300 milionů korun.

„Rozhodčí soud řekl, že má firma IDS nárok na plnění,“ řekl Dolínek. „Je to pro nás velmi čerstvá informace, o postupu budeme jednat příští týden na radě,“ doplnil. Konečné slovo bude mít patrně zastupitelstvo, které se sejde 26. března.

Stavbu tunelu Blanka, která bez propojení se Strahovským tunelem vyjde na zhruba 37 miliard Kč, zadala politická garnitura pod vedením primátora Pavla Béma (ODS).

V průběhu let se projekt prodražil minimálně o šest miliard korun. Rozhodčí soud už řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav. Šlo o částky v řádu miliard korun, které Praha musela uhradit, a firma musela dokončit stavební část tunelu. Tunelový komplex by se podle slibu politiků měl po několika odkladech otevřít letos na jaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.