Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Praha má zásobu developerských ležáků na pět let

Investice 23.10.2011 | 14:33 0 Komentářů

Developeři staví další a další byty, přestože nedokážou prodat ani ty postavené

Praha – Z víc než sedmi tisíc bytů, které nyní developeři v Praze nabízí k prodeji, jsou více než dva tisíce dostavěné a připravené k nastěhování a spadají tak do nelichotivé kategorie ležáků.
V analýze trhu týkající se projektů s 50 a více byty to zjistila developerská společnost Ekospol. Ta naví upozorňuje že vznikají stále nové potenciální ležáky, což je důvod, proč jich neubývá.
„Za celá tři čtvrtletí letošního roku se prodalo jen 13,63 % celkové nabídky ležáků. Pokud by ubývaly i nadále tímto tempem, vystačí jejich zásoba na dalších 5 až 6 let,“ uvedla developerská společnost ve zprávě.
Podle generálního ředitele a předsedy představenstva Ekospolu Evžena Korce je ideální stav, kdy má developer v době dostavby projektu prodáno 90 procent bytů. „Samozřejmě, nejlepší je mít všechny byty v době dokončení vyprodány. Nicméně těch pět, maximálně deset procent volných dokončených bytů developer vždycky nějak doprodá. Skutečným problémem jsou projekty s desítkami, někdy i sto a více neprodanými byty,“ upozornil Korec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.