Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Praha je nejdražším městem Evropy pro silvestrovské oslavy

Investice 28.12.2011 | 22:25 0 Komentářů

Podle ukrajinského serveru TSN.ua je Praha nejdražším městem v Evropě pro oslavy nového roku. Server se odvolává na blíže neupřesněný průzkum specialistů na turistiku.

TSN.ua uvádí, že dvoulůžkový pokoj v pražském hotelu o novoroční noci přijde v průměru na 361 eur (přes 9 000 korun), zatímco obvyklá cena v prosinci je 98 eur. Praha se tak prý stává pro oslavy příchodu roku 2012 nedostupnou.

Přitom tuzemští provozovatelé hotelů uvádějí jiné ceny. Například podle Milana Petra z rezervačního portálu Hotel.cz ceny dvojlůžkových pokojů ve čtyřhvězdičkových hotelech se začínají u svátečních termínů prodávat od 180 eur (cca 4640 korun). Ve tříhvězdičkových hotelech se prodávají v průměru kolem 80 eur (2060 Kč).

Tomio Okamura, mluvčí Asociace Českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) ČTK řekl, že Praha je pro strávení Silvestra pro turisty v Evropě jedním z nejpopulárnějších cílů. Do Česka má letos podle předběžných propočtů asociace přijet asi 200 000 zahraničních turistů, z toho přibližně 80 procent do metropole.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.