Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Pracovní povolení pro cizince: Drábek mírní přísný plán

Investice 16.03.2012 | 19:30 0 Komentářů

Stát omezí vydávání pracovních povolení pro cizince mimo zemí EU, nezastaví je však úplně

Praha – Stát výrazně omezí vydávání nových pracovních povolení pro cizince mimo zemí Evropské unie, nezastaví je však úplně. Ministerstvo práce a sociálních věcí tak mírní své únorové prohlášení, které vedle zahraničních pracovníků vystrašilo i tuzemské firmy.
Podle nově vydaného metodického pokynu, který ministerstvo zaslalo krajským pobočkám Úřadu práce ČR, by se rozhodování o povoleních měla řídit vždy aktuální situací a konkrétními okolnostmi. Nepůjde tedy o plošný, automatický zákaz.
„Při vydávání nových povolení k zaměstnání a při prodlužování doby platnosti povolení již vydaných budou úřady vždy zohledňovat aktuální, sezónní i dlouhodobé ekonomické potřeby jednotlivých zaměstnavatelů v závislosti na typu jejich ekonomické činnosti,“ říká mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.
„Existuje-li odůvodněný předpoklad, že nevydání či neprodloužení doby platnosti povolení k zaměstnání způsobí vážné ekonomické ohrožení zaměstnavatele vedoucí k rušení pracovních míst a propouštění stávajících zaměstnanců, povolení k zaměstnání vydá nebo prodlouží dobu jeho platnosti,“ dodává mluvčí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.