Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Pračky, myčky, počítače. Na to si 40leté ženy půjčují

Investice 06.06.2011 | 10:37 0 Komentářů

Muži obvykle touži financovat z půjčky auto či dům

Praha – Hodně detailně zmapovala Poštovní spořitelna žadatele o své půjčky. Například z jejích statistik vypadlo, že nejvíce půjček si berou obyvatelé Severní a Jižní Moravy, Prahy a Severních Čech.
Ví také, kdo nejčastěji přichází žádat o úvěr. Typickým žadatelem je žena ve věku 40 – 45 let. Nejčastěji si chce půjčit na středně dlouhou dobu 70 až 100 tisíc korun.
„Muži žádající o půjčku se drží méně při zemi. Zatímco cílem žen je nejčastěji úhrada méně nákladných věcí, jako nákup bílé elektroniky, domácích spotřebičů či počítače pro děti, muži z půjčky obvykle financují nákup automobilu nebo výdaje spojené s pořízením či rekonstrukcí bydlení, “ popisuje Libor Svoboda, manažer pro Produkty a služby Poštovní spořitelny.
Lidé z malých měst si půjčují méně než ti z velkých
Rozdíly jsou také mezi věkovými a demografickými skupinami. Zatímco lidé starší 40 let si nejčastěji berou půjčky na věci běžné potřeby, klienti ve věkové skupině 30 – 40 let si půjčují na delší dobu na výdaje spojené s bydlením, které začínají řešit vstupem do trvalého partnerství nebo s narozením dítěte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.