Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

PPF začala s odkupem akcií O2 od drobných akcionářů

Investice 01.12.2014 | 10:13 0 Komentářů

Nabídka odkupu až 200 akcií na osobu potrvá do 16. ledna. PPF cílí především na akcie získané při kuponové privatizaci.

PPF začala s odkupem akcií O2 od drobných akcionářů

Praha – Ode dneška mohou drobní akcionáři O2 nabídnout své akcie majoritnímu vlastníku PPF. Investiční skupina nabídla odkup až 200 akcií na osobu za 277,15 koruny za kus.

Nabídka, která není určena pro právnické osoby, skončí 16. ledna nebo dosažením jednoho procenta základního kapitálu.

Cena vychází z povinné nabídky odkupu z poloviny letošního roku, která byla snížena o vyplacenou dividendu 18 korun za cenný papír. PPF nabídkou cílí především na akcionáře, kteří akcie získali v rámci kuponové privatizace. Akcie O2 na zahájení nabídky nereagovaly a dopoledne se na burze obchodovaly za zhruba 255 korun.

PPF předpokládá, že nabídka se v praxi bude týkat přibližně 40 000 drobných akcionářů.

„Nabídka je určena především drobným akcionářům, kteří své akcie získali v kuponové privatizaci. Chceme postupovat maximálně korektně, a proto těmto drobným akcionářům, kteří nejsou profesionálními investory, dáváme druhou šanci na prodej akcií za cenu, která odpovídá ceně při tzv. povinném odkupu,“ uvedl již dříve majoritní vlastník PPF Petr Kellner.

PPF získala majoritní podíl v O2 od španělské Telefóniky na začátku letošního roku. Nyní vlastní přes 83 procent akcií. Podrobné podmínky včetně informací, jak mají akcionáři postupovat, jsou na webové stránce http://ppfarena2.eu.

Skupina PPF podniká v bankovnictví, finančních službách, telekomunikacích, pojišťovnictví, nemovitostech, těžbě nerostů, zemědělství, maloobchodních službách či biotechnologiích. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA a vlastní aktiva přesahující 24 miliardy eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.