Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

PPF se dohodla s Telefónikou, její jméno si zatím ponechá

Investice 14.03.2014 | 09:55 0 Komentářů

Firma o dohodu usilovala kvůli úspoře nákladů. Původně se na středeční valné hromadě měla přejmenovat na M Telecom. Akcionáři firmy nebudou hlasovat ani o dividendě.

PPF se dohodla s Telefónikou, její jméno si zatím ponechá

Praha – Dříve ohlášená změna názvu největšího českého operátora se odkládá. PPF miliardáře Petra Kellnera se dohodla se španělskou Telefónikou, že firma bude nadále používat její jméno Telefónica Czech Republic. Serveru iHNed.cz to potvrdil mluvčí operátora Hany Farghali s tím, že důvodem je především úspora nákladů na případnou změnu.

Původně se měla firma přejmenovat na M Telecom na středeční valné hromadě, protože PPF k tomu zavazovala smlouva o koupi majoritního podílu. Podle ní měla také lhůtu, do kdy musí značka Telefónica zcela zmizet z českého trhu. Je tak možné, že ke změně názvu dojde na řádné valné hromadě, která se má konat do dvou měsíců.

Operátor chce ale podle Farghaliho nadále používat především značku O2, kterou má PPF licencovanou na další čtyři roky, a nahradit ji i tam, kde se dosud používal původní název španělské společnosti, která si ponechala menšinový podíl necelých pěti procent.

První valná hromada pod taktovkou PPF se uskuteční ve středu od 13 hodin. Na programu má změnu stanov, které v původní verzi obsahovaly právě nové jméno a je nutné je změnit také v souvislosti s novým občanským zákoníkem.

Valná hromada má také potvrdit výměnu v dozorčí radě a výboru pro audit za Kellnerovy lidi v čele se šéfem investic PPF Martinem Štefunkem.

Podle zveřejněné informace pro investory se naopak nemá jednat o výplatě dividendy.

Společnost zatím nezveřejnila ani povinnou nabídku odkupu akcií pro menšinové akcionáře. Již dříve ohlásila, že bude vycházet z ceny, kterou sama zaplatila, tedy 305,6 koruny za akcii. Na podání nabídky měla lhůtu do konce února, nyní ale čeká na schválení Českou národní bankou jako regulátorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.