Středa 03. března. Svátek má Kamil.

PPF a ECM vytvoři realitní holding

Skupina PPF a majitel ECM Group Milan Janků vytvoří jeden z největších realitních holdingů ve střední Evropě. Akcie ECM reagují na zprávu růstem o více než 11 %.

PPF bude v novém holdingu majoritním vlastníkem. Do holdingu bude převeden minoritní podíl na společnosti ECM GROUP N.V., přičem majoritu si stále ponechá Milan Janků. Kromě toho bude součástí nového podniku také investiční realitní portfolio PPF, developerské projekty PPF v ČR, Rusku, Rumunsku, Číně, společnost Domus Eventis, podíl ve stavitelské skupině PSJ a maloobchodní řetězec pod značkou Carrefour na Slovensku.

"Toto strategické spojení dává, podle mého názoru, investorům i celému realitnímu trhu jasný signál, že na něj vstupuje silná, stabilní, nadnárodní skupina, která má, nehledě na současnou globální recesi, slibné předpoklady k dynamickému, udržitelnému růstu," uvedl Janků.

Spojení by nemělo mít žádný vliv na obchodovatelnost akcií společnosti ECM na burze. Investoři na zprávu zareagovaly velmi pozitivně a akcie společnosti dnes přidávají více než 11 %. ECM je tak jedním z mála titulů, které dnes zaznamenávají růst. A to i přesto, že agentura Moody´s včera snížila společnosti ECM úvěrový rating z Ba2 na Ba3.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.