Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Pozor na padělané dálniční známky, varuje policie

Investice 04.02.2015 | 17:52 0 Komentářů

Většina se objevila na Plzeňsku. Jde o nejrozsáhlejší případ falešných známek v posledních letech.

Pozor na padělané dálniční známky, varuje policie

Praha – Policie v uplynulých dnech objevila několik set padělaných dálničních známek. Novinářům to dnes řekl ministr dopravy Dan Ťok. Jde o nejrozsáhlejší případ falešných dálničních známek v posledních letech.

Padělky, které lze od pravých známek odlišit například pomocí čárového kódu, jsou podle ministerstva poměrně zdařilé. Mluvčí úřadu Tomáš Neřold uvedl, že většina padělků se objevila na Plzeňsku.

„Dostali jsme informace, že se objevily padělané dálniční známky. Je to v počtu několika set kusů,“ uvedl Ťok. Zároveň motoristy varoval, aby si na padělky dali pozor. „Pokud vám někdo bude nabízet levné dálniční známky, tak tomu nepodlehněte,“ poznamenal.

Ministr neočekává, že se padělky celoročních známek objeví v běžném prodeji, spíše podle něj budou distribuovány jiným způsobem a za nižší ceny.

Podle ministerstva dopravy se padělky od platných známek dají odlišit například pomocí číselného kódu. „Na přední straně rámečku, ve kterém je dálniční známka umístěna, je v originále sedmým číslem dvojka, za kterou musí být mezera a nikoli číslo čtyři, jak je tomu u padělku,“ uvedl resort. Na zadní straně papírového podkladu se zase u padělku v cizojazyčných textech vyskytují gramatické chyby.

Lidé, kteří zjistí, že koupili padělanou dálniční známku, by podle ministerstva měli kontaktovat policii. V případě, že má motorista na autě padělek, se totiž dopouští přestupku a hrozí mu pokuta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.