Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Pozor na novou fintu u bankomatů, varuje e-mail

Investice 03.08.2009 | 07:00 0 Komentářů

Při problémech neodcházejte od bankomatu

Praha – Internetem se šíří varování před údajnými dalšími podvody při výběru z bankomatu. Novou fintou je zalepení otvoru pro výdej peněz, takže klient banky si nemůže odebrat hotovost.
„Na dvířka, ze kterých vylézají peníze, někdo přilepil dvířka falešná (hliníkovou lištu). Takže peníze z bankomatu vyjely těmi pravými a zůstaly za dvířky falešnými,“ popisuje v mailu Jan P.
Podle neoficiálních informací z bankovních kruhů se jednalo o bankomaty České spořitelny. Její zástupci to popírají. „Nešlo o bankomat České spořitelny a ani na jiném našem bankomatu jsme podvodné zařízení nezachytili,“ uvádějí v prohlášení na svém webu. Podle ČS nejde ani o novinku, kterou by v současnosti podvodníci vymysleli.
Spořitelna přesto na webu zveřejnila „upozornění na podvodné zařízení zadržující hotovost při výběru z bankomatů, které se potenciálně mohlo objevit na některém z bankomatů tuzemských bank“. Konkrétně jde o nalepení lišty přes otvor pro výběr hotovosti, který vypadá podobně jako pravý otvor – hotovost se na lištu z vnitřní strany nalepí a peníze nevyjedou ven.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.