Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Pozor na nekvalitní palivo, varuje ČOI. Víc ale neřekne

Investice 22.05.2009 | 20:36 0 Komentářů

Kontrola zjistila hrubé odchylky od jakostních norem

Praha – Velmi nekvalitní pohonné hmoty objevila v dubnu Česká obchodní inspekce. Jméno sítě čerpacích stanic, která je na několika místech prodávala, však opět nezveřejní. Včasné varování spotřebitelů jí údajně zakazují platné zákony.  Podle informací České obchodní inspekce se kvalita pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic zhoršila. Z dubnových 279 vzorků jich 23 nevyhovělo jakostním požadavkům, tedy 8,2 procenta. ČOI objevila závady jak u benzinu, tak nafty. Úplně bez problémů bylo jen LPG.
Inspekce zaznamenala zhoršení kvality pohonných hmot už druhý měsíc po sobě. Také za celý loňský rok byly výsledky mírně horší než v předchozích letech.

Kdo provozuje nebezpečné pumpy?

Z výsledků kontroly vyplývá, že dvanáct ze třinácti pohonných hmot se závažnými odchylkami nabízela u svých benzinových pump stejná společnost. V polovině případů šlo o naftu, v polovině o benzin. „Jednalo se o hrubé odchylky od jakostních norem pohonných hmot, které pravděpodobně napovídají o neoprávněné manipulaci s palivem,“ uvádí zpráva ČOI.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.