Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Pozor na nebezpečný spam. O2 varuje před vyúčtováním

Investice 20.10.2014 | 16:18 0 Komentářů

E-mailová adresa, ze které je spam zasílán, je totožná s oficiální adresou společnosti. Operátor varuje, aby lidé neotvírali přílohu ke zprávě.

Pozor na nebezpečný spam. O2 varuje před vyúčtováním

Praha – Česko pravděpodobně zasáhla další vlna nebezpečného spamu, který se snaží z lidí dostat peníze. Tentokrát se podvodné e-maily tváří jako vyúčtování za služby operátora O2.

„V současné době ve spolupráci s bezpečnostním týmem CSIRT.CZ intenzivně řešíme falešný e-mail, který se snaží působit jako vyúčtování za služby O2,“ říká Lucie Jungmannová z tiskového oddělení operátora.

Zachycené e-maily měly stejný předmět zprávy („Moje O2“), období vyúčtování (14. září až 13. října) a variabilní symbol začínající trojčíslím 127 a končící trojčíslím 841. Liší se číslo účtu příjemce a údajná dlužná částka. „Jedná se o částky ve výši kolem 200 korun, zatím vždy s 01 haléři,“ doplnila Jungmannová.

E-mailová adresa, ze které je spam zasílán, je totožná s oficiální adresou společnosti. „Zákazníky vyzýváme, aby na tuto výzvu nereagovali, neotevírali přílohu a e-mail raději ihned smazali,“ vyzývá Jungmannová.

Přiložený dokument, který má údajně obsahovat platební údaje, je ve skutečnosti spustitelný soubor. „Podle našeho dosavadního zkoumání s vysokou pravděpodobností obsahuje virus,“ uvedl na svém webu bezpečnostní tým CSIRT.CZ.

Naposledy v létě se v Česku rozšířily podobné spamy, které se tvářily jako exekutorské příkazy a v příloze obsahovaly nebezpečný software, který zcizoval přístupové údaje do internetového bankovnictví. Případem se od té doby zabývá policie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.