Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Pozor na nábytek z radioaktivního dřeva. Máte ho doma?

Investice 27.06.2010 | 17:11 0 Komentářů

Šéf společnosti Interier Říčany upozorňuje na přehlížení bezpečnostních norem

Říčany – Značka Interier Říčany sice není totéž, co kofola, ale přesto: v leckterém českém dětském pokoji, v pracovně nebo kanceláři, vybavené nejen před rokem 1989, ale i ještě dlouho po něm, se najde takto označený dřevotřískový set.
Příběh této značky začal v šedesátých letech vládním usnesením, na jehož základě se v Říčanech začal vyrábět nábytek a laminotřískové desky, mimo jiné i pro švédskou společnost Ikea. O půl století později, po peripetiích nepovedené privatizace a rozdělení firmy na dvě části, začíná zcela nová kapitola. Část firmy, jež dál drží značku Interier Říčany, vyrábí kancelářský, hotelový a „pečovatelský“ nábytek. Od následků krize zachránilo firmu spojení se silnější konkurencí. Letos v únoru vstoupila do firmy majetkově nadnárodní skupina Ahrend.
#infobox
Při rozhovoru s Romanem Ševčíkem, předseda představenstva a generální ředitel Interieru Říčany, narazila redakce mimo jiné na málo známý dopad ekonomické krize – v jeho oboru se objevili výrobci, kteří vyrábějí nábytek z potenciálně nebezpečného dřeva. Surovina září.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.