Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Pozitivní výsledky z amerického trhu práce mohly uniknout předčasně

Investice 06.12.2013 | 17:39 0 Komentářů

Vývoj na některých finančních instrumentech napovídá, že pozitivní výsledky statistik z amerického trhu práce mohly dnes uniknout předčasně. Zlato propadlo krátce po čase 14:29 o 10 dolarů, tedy jen o desítky vteřin dříve, než mělo proběhnout oficiální zveřejnění statistik (komentář XTB).

Navíc se jednalo o pohyb ve směru následně zveřejněných dat. Předčasná reakce byla k vidění také na dolarových měnových párech. Eurodolar ztratil ve stejnou dobu až 21 pips a měnový pár GBP/USD celkem 19 pips.

Graf: Vývoj cen zlata 6. 12. 2013 v době zveřejnění statistik z amerického trhu práce NFP

xtb-zlato-trh-prace-131206

Počet pracovních míst mimo zemědělství se v americké ekonomice za listopad zvýšil o 203 tisíc. Jednalo se o mírné zlepšení po 200 tisících v říjnu. Odhad byl nastaven na 185 tisíc, i když po pozitivním reportu ADP, který monitoruje počet pracovních míst o 2 dny dříve, směřovala skutečná očekávání výše. Nezaměstnanost klesla z 7,3 % na 7,0 %.

Předčasné pohyby se čas od času na trzích objevují. Jen výjimečně se však daří prokázat, že se někdo dostal k údajům dříve. Podobné situace nejsou žádoucí. Snižují důvěru ve finanční trhy a také z tohoto důvodu se stavíme rezervovaně ke spekulacím na bezprostřední reakce po zveřejňování důležitých fundamentů.

Jiří Tyleček, analytik XTB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.