Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Povinné ručení je již bez limitu. Vyšší limity se vyplatí

Pojištění 02.11.2015 | 10:33 1 Komentář

Nový občanský zákonník, který začal platit v lednu 2014 výrazně zvýšil možnost odškodnit oběti dopravních nehod. Minimální pojistné plnění již nemusí řidičům stačit. Přitom příplatek za vyšší pojistné není závratně vysoký.

Dříve byla stanovena náhrada za lidský život ve výši 240 000 korun, nyní je stanovena víceméně neomezeně,“ říká analytik neživotního pojištění společnosti Partners Zbyněk Kuběj. Nový občanský zákoník umožňuje vysoudit za škody na zdraví daleko vyšší částky než do té doby platná „bodová“ vyhláška. Průměrná škoda za takzvanou nemajetkovou újmu, kam patří i škody na zdraví, proto výrazně roste. Letos by měla podle dat České kanceláře pojistitelů dosáhnout 603 047 korun.

Člověk z pojistky musí zaplatit nejen náklady na léčení, ale i náklady spojené se ztrátou na výdělku. A ty se mohou velmi snadno vyšplhat nad 35 milionů korun. Podle mého názoru minimální limit by měl dnes činit 50 milionů korun při škodách na zdraví a 50 milionů korun při škodách na majetku,“ myslí si Kuběj.

Rozhodně je dobré pohlídat si výročí, ke kterému je vystavené datum platnosti smlouvy o povinném ručení. Následně si pak nechat vyhotovit konkurenční nabídky od několika pojišťoven a tou nejvýhodnější se řídit.

Je možné od své stávající pojišťovny vyžadovat obdobné podmínky, jako nabízí konkurence. Pokud i přesto s cenou, nebo rozsahem pojistného plnění nic neudělá, pak stačí jen podat výpověď a odejít k jiné pojišťovně, která nabízí více,“ doporučuje Kuběj.

Zdroj: Aktualne.cz

Jeden komentář: “Povinné ručení je již bez limitu. Vyšší limity se vyplatí”

  1. Tereza napsal:

    Mně osobně se nejvíce osvědčil srovnávač povinného ručení http://www.srovnavac­povinnehoruce­ni.com/
    Vždycky přes něj najdu nejlevnější povinné ručení a každý rok na tom ušetřím dost peněz :-)
    Papa Terka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.