Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Potvrzeno: Při změně hypotéky neztratíte daňové výhody

Investice 18.08.2009 | 10:07 0 Komentářů

Metodický pokyn ministerstva financí dává lidem s hypotékou jistotu

Praha – Ministerstvo financí vydalo pokyn, který výslovně uznává nárok na daňový odpočet i při druhém a dalším refinancování hypotéky. Informoval o tom mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Pokyn má podle něj ukončit dosavadní nejasnosti ohledně příslušného ustanovení zákona o daních z příjmů.
Ještě v červnu přitom ministerstvo financí trvalo na názoru, že daňový odpočet není při druhém refinancování možný, a nevidělo ani důvod ke změně zákona. Na začátku července přišel nečekaný zvrat: ministerstvo oznámilo, že připraví novelu zákona, která odpočet umožní, nicméně sněmovna o ní asi rozhodne až po předčasných volbách.
„Současnou úpravu nepovažujeme za ideální,“ uznává nyní tiskový mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Nevýhody dosavadního znění zákona se naplno projevily až teď, kdy desítkám tisíc lidí končí fixační období a uvažují o refinancování#infobox
Takzvaný metodický pokyn ministerstva je sice pouze interním předpisem úřadu a nemá ani právní sílu vyhlášky, nicméně lidem by měl poskytnout dostatečnou míru jistoty do doby, než se změna objeví přímo v zákoně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.