Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Potvrzeno: Česká ekonomika je venku z recese

Investice 09.06.2010 | 10:33 0 Komentářů

Výkon české ekonomiky loetos rostl o více než procento, potvrdili statistici.

Brno – Sice o něco pomaleji, než ukazoval předběžný květnový odhad, ale výkon české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí rostl. Český statistický úřad zveřejnil upřesněný údaj o hrubém domácím produktu – v porovnání s loňským rokem rostl o 1,1 procenta, ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,5 procenta. Předběžný odhad předpokládal meziroční růst o 1,2 procenta.
Podle statistiků je tak už jasné, že na dno si česká ekonomika sáhla v loňském druhém čtvrtletí a od podzimu neustále pomalu roste, alespoň v mezikvartálním srovnání. Ve srovnání meziročním byl růst z letošního prvního čtvrtletí po roce první.

„Po čtyřech čtvrtletích poklesu reálného HDP tu máme zpátky růst. Trh původně čekal oživení 1,4 procenta meziročně. Dnešní číslo nicméně ukazuje na pomalejší oživení a nabádá k opatrnosti v sázce na rychlé oživení. Spolu s HDP za letošní první kvartál 2010 byla výrazně revidována i čísla za rok 2009. Propad ekonomiky v roce 2009 byl mírně snížen ze 4,1 procenta na 4 procenta,“ konstatovala Helena Horská z Raiffeisenbank.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.