CZK/€ 24.695 +0,20%

CZK/$ 23.468 +0,20%

CZK/£ 29.144 +0,12%

CZK/CHF 24.060 +2,32%

23. 01. 2008

0 komentářů

Poštovní spořitelna zdražila. Klienti, těšte se!

 


 

Ve světle událostí několika posledních týdnů, kdy GE Money Bank představila svá „geniální“ konta s jednotným paušálním poplatkem, si musíme chtě nechtě položit otázku. Není navýšení sazebníku pouhým důsledkem loňského zrušení poplatků za příchozí platby a ještě k tomu krokem zpět? Tiskový mluvčí Poštovní spořitelny (dále jen PS) toto tvrzení pochopitelně popírá, to však námi nastíněný „otazník“ nestírá.

Úprava sazebníku se dotkla celkem 18-ti položek té části, která platí pro klienty tzv. retailové, tedy fyzické osoby nepodnikatele. Mezi nimi jsme však našli pouze dvě, jejichž ceny skutečně klesly. Obě se týkají účtů v programu Handicap určenému pro držitele karty ZTP, konkrétně poplatku za vedení účtu, kde původně klient zaplatil 15 korun, nyní vydá pouze 9 korun.

Druhou položkou je pak měsíční poplatek za užívání jedné z novinek PS – Max Homebankingu PS Online. Postžirové účty nabízejí novou službu klientům s programy Handicap a Plus zdarma. Tím ovšem výčet snížených položek nového sazebníku bohužel končí.

Postžirové účty celkově podražily
Ceny vybraných položek, které jsou nyní nuceni klienti PS platit, vzrostly v rozmezí sedmi až jednoho sta procent. Největší navýšení, tedy o zmíněných 100 %, potkalo poplatek za vklad na přepážce pokladním dokladem u postžirových účtů s programy Junior, Senior a Handicap. Za ten klient ještě do konce letošního února zaplatil 2 koruny, nyní však už 4 koruny. Naopak minimální, sedmiprocentní zdražení se dotklo položky v sazebníku označené jako vedení Maxkarty k postžirovým účtům (kromě programů Mini a Junior). Maxkarta podražila o jednu korunu, tedy z 15 na 16 korun měsíčně.

Celý článek najdete zde.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.