Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Pošta slibuje změnu. Lidem bude posílat SMS a e-maily

Investice 25.11.2009 | 14:21 0 Komentářů

Rozvoz balíků pošta přesune na odpoledne a večer

Praha – Česká pošta začíná modernizovat doručování zásilek. Se zákazníky bude od nového roku komunikovat prostřednictvím SMS a emailů. Nový systém začne testovat už teď.
„Během 2. a 3. čtvrtletí 2010 budeme e-maily a textovými zprávami informovat naše klienty o přicházející doporučené zásilce už běžně. Těm, kteří nám svěří svoje číslo. Začneme si brzy vytvářet potřebnou databázi,“ řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny šéf pošty Petr Sedláček.
Rozvoz vánočních balíků letos poště pomůže zrychlit nově vzniklá třídírna zásilek. Státní poště také poprvé v historii vypomohou najatí lidé, kteří budou svými dodávkami vánoční balíky doručovat. Změna nastane i v čase doručování zásilek, pošta plánuje rozvoz přesunout na odpoledne a večer.

Současně také podle Sedláčka pošta nebude rušit své pobočky v malých obcích, proti čemuž už v minulosti protestovali především lidé na vesnicích, pravděpodobně je ovšem přemění v takzvané franšízy. To znamená, že malé pobočky pošta pronajme soukromým firmám, které budou zásilky rozvážet. První taková pobočka se otevře už 14. prosince na Božím Daru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.