Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Pošta končí se sledováním ceny benzinu, nevydělávala na něm

Investice 03.02.2015 | 13:49 0 Komentářů

Projekt odstartoval v dubnu roku 2013 jako jedna z doplňkových aktivit státního podniku.

Pošta končí se sledováním ceny benzinu, nevydělávala na něm

Praha – Projekt Tankuj levněji, v jehož rámci poštovní doručovatelé sledovali cenu pohonných hmot na čerpacích stanicích, končí. Informovala o tom Česká pošta.

„S ohledem na další strategii směřování podniku související zejména s posílením kapacity doručovatelské sítě došlo k 31. lednu k ukončení terénního sběru informací na všech čerpacích stanicích,“ říká mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.

Podnik je podle něj připraven dále jednat se všemi obchodními partnery o podmínkách převzetí webového portálu www.tankujlevneji.cz pro další komerční využití.

„Z našeho pohledu splnil projekt očekávané cíle a přispěl ke zvýšení kvality poskytovaných služeb motoristům,“ tvrdí mluvčí.

Projekt odstartoval v dubnu roku 2013 jako jedna z doplňkových aktivit státního podniku. Na povinnost zaznamenávat ceny u pump si stěžovali někteří doručovatelé, které to zdržovalo od hlavní činnosti.

Státní podnik neměl z projektu žádné příjmy. „Primární ambicí projektu není jeho výdělečnost, ale to, aby firmy a občané měli relevantní informace o cenách v jednotlivých částech republiky,“ vysvětlila online deníku Aktuálně.cz tehdejší mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.