Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Poslední týden hlasování o pamětní stříbrné minci ČNB

Hlasování veřejnosti o podobě pamětní stříbrné mince 20 let České národní banky a české měny vstoupilo do posledního týdne. Vybírat ze čtyř grafických návrhů na podobu mince je možné do pondělí 5. prosince do 12:00. Deset vybraných hlasujících získá pamětní dvousetkorunu zhotovenou podle vítězného návrhu, kterou centrální banka vydá 6. února 2013 (tisková zpráva ČNB).

Veřejnost vybírá výtvarnou podobu pamětní mince poprvé v historii centrální banky. Výhradní právo rozhodovat o podobě pamětních mincí vydávaných ČNB má totiž sedmičlenná bankovní rada. Ta se tentokrát rozhodla při výběru mince přihlédnout k poradnímu hlasu veřejnosti a doporučit k realizaci návrh, který v hlasování zvítězí. 

Návrhům grafického ztvárnění pamětní stříbrné mince je možné posílat hlasy prostřednictvím internetových stránek ČNB na adrese www.cnb.cz/mince20let až do pondělí 5. prosince do 12:00. Výsledek hlasování Česká národní banka zveřejní na tiskovém brífinku pro novináře, který se bude konat v Expozici České národní banky 12. prosince 2011. Deset hlasujících, kteří budou vybráni, obdrží zdarma minci zhotovenou podle vítězného návrhu. Dostanou ji v únoru 2013, kdy bude mince uvedena do oběhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.