CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

14. 12. 2016

0 komentářů

Poslední odpočítávání pro nejstarší banku světa začalo

 


 

Podle bývalého hlavního ekonoma italského ministerstva financí a majitele firmy LC Advisors Lorenza Codogna nastalo pro Monte dei Paschi „poslední odpočítávání“.

Italská banka se snaží získat kapitál prostřednictvím dluhopisů nabízených podřízeným. Vyjednává také o investici s Katarským suverénním fondem. Investiční banky JPMorgan a Mediobanca se pokouší pro italskou banku získat kapitál na trzích.

Posledí záchranou pro banku je italský stát, který ovšem přichází na řadu až ve chvíli, kdy o své peníze přijdou akcionáři a podřízení věřitelé.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Padne Deutsche Bank, nebo by měla být státem zachráněna? Ekonomické argumenty pro a proti politice „Too big to fail“

Pád největší německé banky, nevídaná situace je nyní až strašidelně reálná. Finanční krize z roku 2008 ukázala, jak propojený je finanční svět, a je třeba si uvědomit nesmírné riziko, které evropskému finančnímu trhu hrozí. Analytici varují, že pád Deutsche Bank s sebou může vzít ke dnu nejen německou kancléřku Merkelovou, ale dokonce i celé EURO. Není tedy pochyb, že případné uplatnění či neuplatnění politiky Too Big to Fail má přímý vliv na finanční trhy, a tedy i investování.

Text: Marek Belza

24. 11. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *