Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Poslanecká sněmovna projedná státní rozpočet

Státní rozpočet 23.10.2019 | 14:26 0 Komentářů

Ministryně financí Alena Schillerová dnes poslancům představila návrh státního rozpočtu. Podle ní je kvalitní a přináší rekordní objem investic.

Základní parametry státního rozpočtu a schodek ve výši 40 miliard korun bude nyní sněmovna projednávat. Jedná se o dobrý kompromis, uvedla ministryně práce Jana Maláčová. Prezident Miloš Zeman přislíbil, že pokud rozpočet schválí poslanci, podepíše ho i on. Opoziční strany své výhrady přednesly již dříve a při projednávání se dá čekat opětovná kritika.

„Domnívám se, že návrh státního rozpočtu na rok 2020 vytváří předpoklady pro realizaci vhodných politik, které přispějí ke zvýšení produktivity a posunou potenciál naší ekonomiky. Ať již investicemi do infrastruktury nebo do vzdělání, vědy, výzkumu či inovací,“ uvedla Schillerová.

Podle Maláčové se při následných jednáních po předložení první verze rozpočtu podařilo odvrátit kolaps některých služeb. Předsedkyně rozpočtového výboru Miroslava Vostrá (KSČM), která je zpravodajkou k rozpočtu, vytýká, že některá témata v rozpočtu chybí a není zdaleka dokonalý. Má však podporu tripartity a jedná se dle ní o rozumný kompromis.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.