Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Úřad přiznal, že povoloval automaty u škol či nemocnic

Investice 26.10.2011 | 15:13 0 Komentářů

Ministerstvo financí poprvé připustilo, že vědomě porušovalo zákon o hazardu

Brno – Ministerstvo financí vedené Miroslavem Kalouskem poprvé přiznalo, že při povolování hazardu v Česku porušovalo loterijní zákon a povolovalo automaty i tam, kde se vůbec objevit neměly.
A přes to, že úřad deklaruje, že chce s hazardem bojovat, rozhodnutí přijatá v rozporu se zákonem měnit nechce a automaty a herny rušit zatím odmítá.
Vyplývá to z dokumentů, které v rámci svého šetření ohledně postupu ministerstva financí shromáždil veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský. Na postup Kalouskova úřadu si stěžovalo několik měst a občanských sdružení v Česku (například pražská část Praha 2 nebo Františkovy Lázně). A veřejný ochránce práv jim dal zapravdu – ministerstvo porušovalo a porušuje loterijní zákon a jeho rozhodnutí pomáhají hazardu.
Porušování zákona, kam se podíváš
„Postup ministerstva považuji v celé řadě aspektů za nezákonný,“ napsal ve zprávě zaslané poslancům Varvařovský. Ministerstvo tak podle ombudsmana nerespektovalo vůli obcí a měst, které automaty na svém území nechtěly, a povolilo sázkové hry, jejichž parametry nejvyšší vsazené částky na jednu hru nebo nejvyšší hodinové prohry odporují limitům stanovených v zákoně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.