Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Portfolio Petra Borkovce se rozrůstá o další významný článek

Investice 20.04.2016 | 14:40 0 Komentářů

Společnost Brno Investment, kterou vlastní spoluzakladatel poradenské společnosti Partners Petr Borkovec získala do svého portfolia nový přírůstek v podobě společnosti Sklizeno, která se zabývá farmářskými potravinami.

Společnsot Sklizeno stále vlastní stávající majitelé Jiří Studený a David Kukla. A není přesně známo jaký podíl Borkovec koupil, ani jakou roli v celém portfoliu bude Sklizeno zastávat. Společnost loni zvýšila tržby o 61 procent na 241 milionů korun. A hraje tak významnou roli na poli s farmářskými potravinami.

Celé portfolio projektu Big Food má do konce roku produkovat okolo jedné miliardy zisku a cílem Borkovce je sjednodit dodavatele, producenty a prodejce zdravého stravování. V tuto chvíli hraje významnou roli v celém projektu především rostoucí síť obchodů, restaurací a e-shopů My Food Market. Borkovec k tomu nyní přikupuje firmy typu Zdravého stravování, jež zásobuje republiku krabičkovými dietami, nebo malou firmičku na výrobu vývarů bez chemií a soli Konečně vývar.

Naší rolí je konsolidovat trh poctivých potravin. V současnosti na něm nikdo nevydělává a všechno je neefektivní, což je dlouhodobě neudržitelné,“ uvedl nedávno Borkovec. Největším konkurentem Sklizeno je farmářská síť Náš grunt. V ní loni koupil čtvrtinový podíl šéf pobočky konzultantské firmy McKinsey Karel Nohejl.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.