Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Portál myELEN.com zprostředkoval půjčky za bezmála 3 miliony Kč

Spuštěním portálu myELEN.com se podařilo získat již téměř 3 miliony korun na návratné mikrofinanční půjčky. Mikrofinance pomáhají s „rozjezdem“ podnikání drobným živnostníků v různých oblastech Mexika. Provozovatel serveru plánuje rozšíření aktivit také do dalších oblastí Latinské Ameriky.

Mikrofinanční portál myELEN.com, provozovaný společností Microfinance, umožňuje online financování podnikatelských aktivit drobných živnostníků v rozvojových zemích. Aktuálně v Mexiku. Poskytovatel půjčky, investor, po uběhnutí ročního cyklu získá zpět svou částku plus zhodnocení, jehož výše se odvíjí od částky poskytnutých prostředků od 5 – 10 % p. a.

Portál myELEN.com zprostředkoval za dobu své existence půjčky od českých filantropů/investorů v hodnotě téměř 3 miliony korun. V dalších fázích rozvoje portálu chtějí jeho provozovatelé oslovit i občany ostatních států EU a portfolio příjemců peněz rozšířit o další mexické regiony a později státy Latinské Ameriky. 


„V budoucích měsících bychom rádi představili portál i dalším členským státům EU. V tuto chvíli jsme ale nesmírně potěšeni, že si myELEN dokázal získat důvěru a zájem ze strany české veřejnosti. Děkujeme za odhodlání a ochotu pomáhat. Děkujeme i jménem chudých Mexičanů, v jejichž životě má mikropůjčka naprosto zásadní význam,“ říká Linda Hanyková, výkonná ředitelka společnosti Microfinance.

Společnost Microfinance připravila na 12. červen 2008 k tématu mikrofinancování seminář s názvem "Pod pokličkou fungování mikrofinanční instituce". Místem konání bude Informační centrum OSN na náměstí Kinských v Praze 5. Začátek stanovili organizátoři na 18.00. 

Zdroj: Tisková zpráva myELEN.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.