Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Porota odsoudila Hyundai k odškodnému čtvrt miliardy dolarů

Investice 14.05.2014 | 21:40 0 Komentářů

Porota v USA dala za pravdu žalujícím, kteří tvrdili, že za nehodu mohl čep nápravy vozu Hyundai Tiburon, který prý náhle praskl a způsobil, že auto vjelo do protisměru.

Porota odsoudila Hyundai k odškodnému čtvrt miliardy dolarů

Polson (USA) – Jihokorejskou automobilku Hyundai odsoudila porota v americkém státě Montana k zaplacení celkem 248 milionů dolarů (téměř pět miliard Kč) odškodného za výrobní vadu, která údajně vedla v červenci 2011 k nehodě a úmrtí dvou osob. Automobilka uvedla, že se proti rozsudku odvolá.

Hyundai má podle rozsudku zaplatit odškodné osm milionů dolarů rodičům a sourozencům devatenáctiletého Trevora Olsona a jeho čtrnáctiletého bratra Tannera Olsona, kteří zemřeli při čelní srážce vozu Hyundai Tiburon. Zbylých 240 milionů dolarů je dodatečné trestné odškodné.

Podle verdiktu porotců, s nímž agenturu Reuters seznámil právník rodiny Olsonových Mark Williams, jednala Hyundai Motor a její americká pobočka Hyundai Motor America se záměrnou nedbalostí, když ignorovala výrobní vadu na svém voze. Porota tak dala za pravdu žalujícím, kteří tvrdili, že za nehodu mohl čep nápravy, který prý náhle praskl a způsobil, že vůz vjel do protisměru a střetl se s jiným automobilem.

Hyundai trvá na tom, že s vozem nic v nepořádku nebylo. Podle firemní verze ve voze vybuchly koupené rachejtle, načež řidič Trevor Olson ztratil kontrolu nad vozem. Mluvčí automobilky Chris Hosford označil rozsudek za urážlivý a řekl, že Hyundai se proti němu hodlá okamžitě odvolat.

Hyundai v listopadu 2008 zahájil sériovou výrobu osobních automobilů v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.