Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Poradna: Plány na pasivní dům proberte s experty

Investice 11.11.2011 | 19:57 0 Komentářů

Správné pasivní bydlení začíná se správným projektem

Praha – Mít dům, který si v průběhu let sám na sebe vydělá díky úsporám za složenky, chce v Česku stále více lidí. Zatímco nízkoenergetické bydlení už vzniká i ve fomě bytových domů, nejúspornější varianta, pasivní bydlení, je vyhrazeno stále jen rodinným domům jednotlivců.
Spolu s popularitou těchto staveb roste i zkušenost stavebníků, kteří se na ně specializují. Přesto neuškodí dodržet několik hlavních zásad, abyste si mohli být jisti, že váš budoucí dům bude opravdu pasivní.
Experti z Centra pasivního bydlení radí nepodcenit celou záležitost už od začátku a svěřit projekt domu do rukou zkušeného architekta, který se tímto typem bydlení zabývá. Seznam takových architektů najdete na stránkách Centra pasivního domu.
Zkušený odborník nepodcení záležitosti, které jsou pro pasivní dům zásadní – například orientace prosklených stěn na jih nebo celková kompaktnost domu. Pokud byste si ale svou volbou nebyli ani s projektem v ruce jisti, můžete si jej nechat zkontrolovat v některé z poraden Centra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.