Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Pomohou plovoucí státy lidem lépe si vládnout?

Investice 01.10.2011 | 12:28 0 Komentářů

Mezi počítačovými odborníky ze Silicon Valley se chystá jeden z nejexcentričtějších nápadů 21.století. Plovoucí stát pro volnomyšlenkáře ze všech koutů světa. Je to hloupost nebo nový začátek?

Peter Thiel je typickým zástupcem „nových Američanů“, jejichž bohatství plyne z rozvoje nových technologií. Spoluzakládal nejoblíbenější on-line platební systém Paypal, investoval do Facebooku a katapultoval ho z harvardských kolejí do dnešních gigantických výšin. Ale nebál se jít i do financování méně známých projektů v Silicon Valley, výzkumu manipulace s DNA a také pár hollywoodských filmů (mimo jiné úspěšný snímek Děkujeme že kouříte).

Není nejbohatším člověkem na planetě a ani nepatří k nejbohatším Američanům. Do svého nového projektu však investoval už jeden a půl miliardy dolarů.
Mikronárod na umělém ostrově
Thiel, čtyřiatřicetiletý gay je ale především pokračovatelem vizionářů z devadesátých let. V této době došlo v USA k prvnímu boomu témat souvisejících s prudkým rozvojem IT, systémů virtuální reality a novináři začali zjišťovat, že vědci mohou být často mnohem zajímavější než popové ikony a opálení herci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.