Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Policie stíhá bývalého zaměstnance ČEB, měl způsobit škodu za 891 milionů korun

Investice 13.02.2015 | 14:14 0 Komentářů

Protikorupční policie stíhá bývalého zaměstnance České exportní banky (ČEB), který měl schválit v roce 2007 úvěr na obchodní projekt v Rusku a způsobit tak škodu ve výši 891 milionů korun.

„Útvar odhalování korupce a finanční kriminality zahájil trestní stíhání další osoby pro trestné činy porušování povinnosti při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku, kterých se měla dopustit v roce 2007 v souvislosti se schválením úvěru ve výši 43 milionů eur na obchodní projekt v Rusku,“ uvedl státní zástupce Zdeněk Matula z pražského vrchního státního zastupitelství.

Obvinění již čelí od loňského léta pět lidí za poskytnutí úvěru na projekt v Číně, kteří měli údajně způsobit škodu za 221 milionů korun. Další obvinění se týká tří lidí v souvislosti s půjčkou na luxusní apartmány v Tunisku, dva z nich jsou stíháni za úvěrový podvod ve výši 308 milionů korun a jedna osoba za porušování povinnosti při správě cizího majetku a z porušování závazných pravidel hospodářského styku.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.