Středa 28. října. Je Státní Svátek

Policie provedla razii v Deutsche Bank kvůli podezření z praní špinavých peněz

Banky 30.11.2018 | 10:14 0 Komentářů

Centrálu německé banky Deutsche Bank a další pobočky ve Frankfurtu nad Mohanem a okolí prohledávalo ve čtvrtek ráno zhruba 170 členů kriminální policie, prokuratury a daňové inspekce. Důvodem bylo podezření z praní špinavých peněz. Oznámila to kancelář státního zástupce.

Kancelář frankfurtského prokurátora potvrdila, že se policejní razie týká dvou současných zaměstnanců banky ve věku 50 a 46 let. Policie podezřívá Deutsche Bank, že podporovala klienty v zakládání fiktivních firem se sídly v daňových rájích.

“Od chvíle, co jsme se situací obeznámeni, jsme poskytly všechny relevantní informace, odkazující na Panama Papers. Samozřejmě, že budeme úzce spolupracovat se státním zastupitelstvím ve Frankfurtu, jelikož to je v našem zájmu, stejně tak jako objasnit fakta. V posledních letech jsme naší spolupráci dokázali a hodláme v tom pokračovat,“ uvedla banka.

Akcie Deutsche Bank na frankfurtské burze na zprávu reagovaly během včerejšího dopoledne poklesem až o čtyři procenta. Později během dne ale ztráta zmírnila a akcie odepisovaly méně než dvě procenta. V letošním roce akcie Deutsche Bank již ztratily téměř polovinu své hodnoty.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.