CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

30. 11. 2018

0 komentářů

Policie provedla razii v Deutsche Bank kvůli podezření z praní špinavých peněz

 

Centrálu německé banky Deutsche Bank a další pobočky ve Frankfurtu nad Mohanem a okolí prohledávalo ve čtvrtek ráno zhruba 170 členů kriminální policie, prokuratury a daňové inspekce. Důvodem bylo podezření z praní špinavých peněz. Oznámila to kancelář státního zástupce. 

Kancelář frankfurtského prokurátora potvrdila, že se policejní razie týká dvou současných zaměstnanců banky ve věku 50 a 46 let. Policie podezřívá Deutsche Bank, že podporovala klienty v zakládání fiktivních firem se sídly v daňových rájích.

“Od chvíle, co jsme se situací obeznámeni, jsme poskytly všechny relevantní informace, odkazující na Panama Papers. Samozřejmě, že budeme úzce spolupracovat se státním zastupitelstvím ve Frankfurtu, jelikož to je v našem zájmu, stejně tak jako objasnit fakta. V posledních letech jsme naší spolupráci dokázali a hodláme v tom pokračovat,“ uvedla banka.

Akcie Deutsche Bank na frankfurtské burze na zprávu reagovaly během včerejšího dopoledne poklesem až o čtyři procenta. Později během dne ale ztráta zmírnila a akcie odepisovaly méně než dvě procenta. V letošním roce akcie Deutsche Bank již ztratily téměř polovinu své hodnoty.
Zdroj : Fio banka

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jiří Šindelář - USF ČR

Jiří Šindelář: Trh potřebuje nějakou kultivaci

Předseda českého sdružení Unie společností finančního zprostředkování a poradenství ČR (USF) Jiří Šindelář a místopředseda Evropské federace finančních poradců a zprostředkovatelů (FECIF) se podělil o legislativní novinky, které hýbou finančně poradenským světem.

Text: Jana Zámečníková

03. 05. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.