Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Policie podnikla razii u Slovenských elektráren

Investice 16.12.2014 | 23:25 0 Komentářů

Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo u dominantního výrobce elektřiny o zajištění dokumentů, nikdo nebyl zadržen.

Policie podnikla razii u Slovenských elektráren

Bratislava – Slovenská policie dnes podnikla další razii u dominantního výrobce elektřiny v zemi, společnosti Slovenské elektrárne (SE). Informovala o tom televize Joj.

Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o zajištění dokumentů, při zátahu nebyl nikdo zadržen. O kontrolní podíl v SE, který prodává italský koncern Enel, se zajímá mimo jiné český koncern ČEZ.

„Policie vykonává další zajišťovací úkony v případech, které byly před časem medializovány a týkají se Slovenských elektráren. Dosavadní vyšetřování vedlo k závěrům, že je potřebné zajistit další důkazy,“ řekl televizi Gašpar, detaily neuvedl.

Policejní akci ČTK potvrdila mluvčí SE Jana Burdová. Uvedla, že společnost s policii spolupracuje.

Zátah se podle Joj uskutečnil kromě centrály SE také v objektech vodní elektrárny v Gabčíkovu a jaderné elektrárny v Jaslovských Bohunicích. Policisté uskutečnili razii krátce poté, co Slovensko vypovědělo SE smlouvu o pronájmu elektrárny v Gabčíkovu, která je největší vodní elektrárnou v zemi.

Policie uskutečnila razii v sídle SE už v létě. Tehdy se podle dostupných informací zajímala o dokumenty související s privatizací 66 procent akcií SE, které v roce 2006 od slovenské vlády koupil Enel. Zadlužená italská společnost svá slovenská aktiva nyní nabídla k prodeji a zájem projevil i ČEZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.