Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Policie odložila vyšetřování Agrofertu v kauze korunových dluhopisů

Investice 29.10.2018 | 14:44 0 Komentářů

Policie odložila vyšetřování trestního oznámení na holding Agrofert v případu nezdaněných korunových dluhopisů. Kauza se týkala nákupu dluhopisů firmy za 1,5 miliardy korun tehdejším majitelem firmy a současným premiérem Andrejem Babišem, který z ročního výnosu zhruba 90 milionů korun neplatí daň.

 „Ve věci nebyly zjištěny skutečnosti nasvědčující tomu, že by popsaným jednáním došlo k spáchání trestného činu. Rozhodnutím policejního orgánu ze dne 23. srpna 2018 byla věc odložena, neboť nejde o podezření z trestného činu a není na místě věc vyřídit jinak,“ sdělil serveru mluvčí Aleš Cimbala z Městského státního zastupitelství v Praze.

Společnost rozhodnutí vyšetřovatelů vítá. „Od začátku bylo vše podle zákona a orgány nemohly dojít k jinému závěru,“ uvedl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Zákon o střetu zájmů donutil loni v únoru Andreje Babiše předat své akcie Agrofertu do svěřenských fondů.

Finanční správa se korunovými dluhopisy za 1,5 miliardy korun, které v roce 2013 a 2014 odkoupil tehdejší majitel firmy a současný premiér Andrej Babiš, začala zabývat na začátku loňského roku. Agrofert vydal dluhopisy v hodnotě jedné koruny v roce 2012. V té době výnosy těchto dluhopisů ještě nepodléhaly zdanění. Změna zákona přišla až v roce 2013.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.