Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Policie chce mít 40 rychlých aut na dálnice. Letos koupí tři

Investice 20.04.2015 | 18:25 0 Komentářů

Dopravní policie vypsala výběrové řízení na celkem 88 nových automobilů.

Policie chce mít 40 rychlých aut na dálnice. Letos koupí tři

Praha – Během letošního a příštího roku hodlá dopravní policie doplnit a obměnit svůj vozový park o celkem 88 výkonných automobilů.

Šéf dopravní policie Tomáš Lerch online deníku Aktuálně.cz potvrdil, že bylo vypsáno výběrové řízení na nákup 85 vozů nižší střední třídy a tři rychlé automobily pro potřeby dálničních oddělení.

„Tato tři nová auta by měla být dodána ještě letos. Tím bude dosažen počet 40 aut pro dohled na dálnicích a silnicích prvních tříd,“ sdělil Lerch. Tento stav již je podle něho dostatečný, minimálně do doby, než budou zprovozněny další nové úseky dálnic. Zatím policie využívá pro stíhání příliš rychlých řidičů 20 výkonných verzí Volkswagenu Passat a 17 automobilů Škoda Superb. 

Dále chce šéf dopravní policie ještě letos vybavit řadové dopravní inspektoráty také poměrně výkonnými anonymními auty. Měly by totiž mít motor s výkonem minimálně 130 kW, pohon všech kol a automatickou převodovku. Uvnitř budou kamery a také radary pro měření za jízdy i z klidu. „Budou sloužit pro dohled na silnicích nižších tříd,“ uvedl Lerch. Dodávka prvních padesáti kusů se uskuteční ještě letos, zbytek by měli policisté dostat příští rok.

115 milionů korun, kolik by měla auta stát, získala policie z nového fondu zábrany škod, který byl určen právě k tomu, aby se z něj pořizovala technika pro snižování následků dopravních nehod. Peníze do něho povinně posílají pojišťovny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.