Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Pokles u leasingu, růst u úvěrů a factoringu

Banky Daniel Kuchta 15.05.2008 | 16:10 0 Komentářů

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) zveřejnila statistiky leasingu, nebankovních úvěrů a factoringu za 1. čtvrtletí roku 2008.

Ze statistik vyplývá, že došlo k významnému meziročnímu růstu objemu nebankovních spotřebitelských úvěrů o 16,2 %, úvěrů pro podnikatele o 46 % a factoringu o 16,7 %. V leasingu strojů, zařízení a dopravních prostředků došlo ke snížení o 8 %. Výsledky potvrzují růstový trend z minulého roku.

„K meziročnímu poklesu leasingu v 1. čtvrtletí došlo především v důsledku početných předkontraktací v závěru loňského roku v očekávání účinnosti změn daňových zákonů,“ uvedl předseda představenstva ČLFA Mgr. Ing. Martin Kofroň. „Nebankovní úvěrový trh a factoringový trh restriktivními dopady zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů postiženy nebyly. Předpokládáme, že i dopady na leasing, jehož využitelnost a přitažlivost není již přednostně spojena s daňovými výhodami, nejsou významné, a že leasingový trh v dalších čtvrtletích opět poroste. Aktuální statistiky ČLFA dokumentují, že poskytovatelé leasingu, factoringu a nebankovních úvěrů přispívají podporou investic i soukromé spotřeby stále významněji k ekonomickému rozvoji.“

Zdroj: Tisková zpráva ČLFA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.